Grecka Siga, Siga…..?

Grecka Siga, Siga…..?

Peloponez to miejsce idealne dla osób, które zdecydowanie preferują spokojne lokalizacje, romantyczne widoki na Kefalonie oraz Zakynthos. Nie znajdziecie tutaj gwarnych nadmorskich kurortów z mnóstwem dyskotek. Znajdziecie natomiast ciszę i spokój. Będziecie mogli spacerować, jeździć rowerem trafiając po drodze na pojedyncze rodzinne tawerny, które wieczorami są gwarne i zapełnione po brzegi. Im głębiej wjedziecie w ląd, będziecie mogli podziwiać z bliska rozległe gaje oliwne i cytrusowe. Peloponez jest górzysty, jeśli zrezygnujecie z głównych dróg i pokusicie się o przejazd przez lokalne wioski (a stan dróg jest całkiem przyzwoity), będziecie mieli okazję po pierwsze zobaczyć śródziemnomorskie plantacje oliwne, po drugie przejeżdżając przez nieduże wioski, macie okazje poczuć najbardziej grecką atmosferę Peloponezu. Warto zatrzymać się w małym sklepiku, porozmawiać z ludźmi, kupić oliwę, czy też przyprawy.

Ta relaksująca atmosfera Peloponezu jest także przeniesiona do hotelowych kurortów. Nawet te większe (np. kompleks hoteli Grecotel) zapewniają stosunkowo dyskretne animacje, bez głośnej muzyki, za to ze sporą dawką sportowej aktywności.

Wiecie co jest tutaj fajne? Wiatr, ponieważ przy greckich temperaturach miesięcy wakacyjnych, dzięki powiewom wiatru, jest dość przyjemnie, temperatury nie są męczące.

No i kuchnia….Peloponez to swoisty spichlerz Grecji. Nadmorska lokalizacja zapewnia stały dostęp do ryb i owoców morza, z gór dostarczana jest baranina i kozina, a dzięki lokalnym rolnikom jest stały dostęp do oliwy, ziół, warzyw. No i nie można zapomnieć o lokalnym winie.

Peloponez do raj dla plażowiczów, osób, które potrzebują relaksu i spokoju, dla tych, którzy kochają rowerowe wycieczki. Ale to jest także idealna baza wypadowa dla osób lubiących zwiedzać.

Co trzeba zobaczyć będąc na Peloponezie?

  1. Kefalonia i Zakynthos – dwie sąsiednie wyspy, na które są organizowane wycieczki, ale można także indywidualnie zakupić bilet na prom i przepłynąć z portu w Kyllini (jest duży parking, gdzie można pozostawić samochód)
  2. Kanał Koryncki – zupełnie coś innego i koniecznie trzeba zobaczyć. Potrzebujący adrenaliny mają okazję na skok na bungee
  3. Ateny – z Peloponezu jest świetna droga wiodąca do Aten, co daje okazję do zwiedzenia stolicy Grecji
  4. Epidauros – świetnie zachowany grecki teatr, cenna lekcja historii
  5. Olimpia – czyli kolebka igrzysk olimpijskich. Samo miejsce mega atrakcyjne nie jest obecnie, ale myślę, że z uwagi na wartość historyczną, warto to miejsce odwiedzić
  6. Mistria –prawie kompletnie zachowane miasto bizantyjskie, a do tego przepiękne widoki

Jeśli zdecydujecie się na wakacje na Peloponezie, swoistą atrakcją będzie już samo lotnisko, chociaż jak sami się przekonacie lotnisko to zbyt mocne określenie miejsca J Ale już po przylocie będziecie mieli okazję zobaczyć, że słowo pośpiech tu nie istnieje, a czas płynie powoli i spokojnie. SIGA, SIGA 🙂

Często czytane wpisy


Ostatnie wpisy