Czy wiesz jak spakować walizkę, aby ubrania się nie pogniotły?

Czy wiesz jak spakować walizkę, aby ubrania się nie pogniotły?

Przede wszystkim wybierz walizkę odpowiedniej wielkości. Nie może być zbyt mała, bo odzież się pogniecie, ani zbyt duża, bo rzeczy będą się przesuwały.

Jeśli zabierasz kurtki, płaszcze lub żakiety, wypełnij bibułką.

Spodnie układaj płasko, złożone w kant. Nogawki złóż mniej więcej 15 cm poniżej i powyżej kolana.

Boki rozkloszowanych spódnic zagnij do środka tworząc prostokąt. Spódnice proste składaj na pół, a sukienki potrójnie – najpierw zegnij nieco powyżej talii, potem w połowie pozostałej długości. Obszerne suknie możesz złożyć w powyższy sposób lub zwinąć w rulon i zapakować w pończochę z obciętą stopą. Gwarantuję, że dotrze w niezmienionym stanie:)

Ułóż rzeczy warstwami w kolejności:

1. buty i cięższe przedmioty na dnie
2. spodnie
3. grube swetry i spódnice,
4. kurtki,
5. koszule,
6. krawaty ,
7. lekkie sukienki
8. lżejsze sweterki,
9. bielizna. Szczeliny wypchaj zwiniętymi w kłębek skarpetki. Możesz je też wcisnąć w środek butów, czym zaoszczędzisz jeszcze więcej miejsca.

Kosmetyczka: weź tylko najważniejsze rzeczy do kosmetyczki. Unikaj rozbudowanych kuferków. Lepiej wybrać płaskie z suwakiem koniecznie wyłożone od wewnątrz gumową lub plastikową warstwą. Kosmetyki spakuj oddzielnie. Szampony, żele, mydła w płynie itp. przelej do mniejszych buteleczek zakręcanych z gwintem. Jeśli nie masz takich, zaklej zatyczki mocną taśmą klejącą i włóż do nylonowych woreczków, opleć gumką-recepturką. Ulokuj kosmetyczkę na wierzchu, aby mieć do niej łatwy dostęp.

Często czytane wpisy


Ostatnie wpisy