Czy wiesz jak przygotować apteczkę podróżną?

Czy wiesz jak przygotować apteczkę podróżną?

  • Koniecznie zaopatrz swoją apteczkę podróżną w leki i środki na najczęstsze dolegliwości podróżnych: środki przeciwbólowe oraz opatrunkowe – plastry, bandaże, opaska uciskowa, woda utleniona, do tego małe nożyczki i pęsetę. Możesz wziąć także maść antybiotykową – przydaje się bardzo podczas wycieczek górskich i leśnych gdy dochodzi do poważniejszych zadrapań, pomaga uniknąć zakażeń.
  • Zapakuj leki na dolegliwości żołądkowe – najlepiej Smectę oraz przeciwbiegunkowe – Laremit, Nifuroksazyd i węgiel. Zaopatrz się w te leki zwłaszcza gdy wyjeżdżasz do takich krajów jak Egipt, Tunezja, Turcja, Maroko i krajów bliskowschodnich – panuje tam inna flora bakteryjna niż w Europie i niestety często dochodzi do zatruć pokarmowych. Czasami występuje wtedy podwyższona temperatura, dlatego radzę zabrać termometr elektroniczny (bezpieczniejszy niż rtęciowy).
  • Na przykład będąc w Turcji, w razie drobnych problemów, najlepiej poprosić o poradę w aptece. Większość leków, które w Polsce są wydawane z przepisu lekarza, w Turcji dostaniemy bez recepty.
  • Jeżeli cierpisz na chorobę lokomocyjną koniecznie spakuj do apteczki lek przeciwko chorobie lokomocyjnej, ja polecam Aviomarin, Avioplant, Lokomotive itp. . Jeżeli masz lęk przed podróżą polecam wziąć coś rozluźniającego, np. Validol. Jeżeli nie możesz z jakiś powodów przyjmować leków chemicznych, proponujemy plastry akupresurowe Transway. Super sprawa, bo w przeciwieństwie do wyżej wymienionych leków działa już po wystąpieniu choroby lokomocyjnej.
  • Nie zapomnij o olejku do opalania i po opalaniu oraz o maści/piance na poparzenia słoneczne, np. Panthenol lub mleczko Alantan.
  • W lasach nad jeziorami i w górach przydadzą się środki przeciw insektom i maści na ukąszenia. Na ukąszenia os dobre będzie wapno.
  • Wyjeżdżając do krajów tropikalnych nie radzimy zabierać tony krajowych preparatów przeciw insektom – z doświadczenia wiem, że się nie przydają, bo na tamtejsze owady są po prostu za słabe. Najlepiej wszelkie spraye i balsamy kupować na miejscu. Mają one skład odpowiedni do ochrony przeciw miejscowym insektom.
  • Nie zabieraj ze sobą antybiotyków! To częsty błąd. Muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach i nie mogą być aplikowane na własną rękę.

Często czytane wpisy


Ostatnie wpisy