Wakacje w czasach pandemii – Restrykcje

Wakacje w czasach pandemii – Restrykcje

Poniżej przedstawiamy garść aktualnych informacji o restrykcjach, z którymi należy się liczyć podróżując do wybranych destynacji wakacyjnych.

Grecja – od 12 sierpnia wszystkie restauracje i bary (w tym hotelowe) są zamknięte od północy do 7 rano. Rząd grecki ogłosił także nowe obostrzenia, mające zastosowanie dla obszaru CHANIA (CHQ) i HERAKLION (HER) w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa:
-obowiązkowe noszenie maski na twarzy na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń,
– zawieszenie wszelkiego rodzaju wydarzeń, takich jak imprezy na żywo, targi, procesje itp.,
– zakaz gromadzenia się obywateli powyżej 9 osób z jakiegokolwiek powodu, zarówno w miejscach publicznych jak i prywatnych,
– w restauracjach dozwolona jest max liczba osób przy każdym stole do 4 osób chyba że są to krewni pierwszego stopnia, w takim przypadku może być to maksymalnie 6 osób.
Powyższe obostrzenia obowiązują do 15 września 2020.

Hiszpania – na terenie Balearów obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych na ulicach, w obszarze zabudowanym, w sklepach, w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz strefach obsługi klientów. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem wysokich kar. Nakaz nie dotyczy plaż i basenów oraz restauracji i barów. Nie ma obowiązku noszenia masek podczas uprawiania sportów czy z dala od obszaru zabudowanego. Nie dotyczy dzieci poniżej 6 roku życia oraz uzasadnionych powodów medycznych.

Tunezja – w dniu 10 sierpnia br. tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Rzemiosła Artystycznego poinformowało o zniesieniu wymogu wykonania testów PCR jedynie wobec osób, które podróżują do Tunezji w zorganizowanych grupach wysyłanych przez biura podróży (w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko). Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covid-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

Turcja – w Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.
W przypadku wylotów do Bodrum obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej), wyłączając tereny otwarte w hotelu oraz hotelowej plaży.

Często czytane wpisy


Ostatnie wpisy