Wyspy kanryjskie od listopada z testami?

Wyspy kanryjskie od listopada z testami?

 Kolejny kraj dołącza do grona destynacji, które będą wymagały od klientów negatywnego wyniku testu na COVID-19.Taki wymóg od 14.11.20 wprowadzają Wyspy Kanaryjskie.

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO?

  • Po przylocie na wybraną z wysp, a podczas kwaterowania się w jakimkolwiek turystycznym obiekcie noclegowym (hotele, apartamenty, hostele itp.) będziemy musieli okazać podczas meldunku negatywny wynik testu na Covid-19 (test musi być wykonany najwcześniej na 72h przed przybyciem). Na lotnisku testy nie będą sprawdzane. Jeżeli będziemy mieszkać we własnym apartamencie, u znajomych, rodziny, to takiego obowiązku nie ma.

JAKIE TESTY BĘDĄ AKCEPTOWANE?

  • Akceptowane będą testy, które są zatwierdzone w przynajmniej jednym kraju UE . Wynik testu może być w formie papierowej lub cyfrowej. Musi być to test PCR lub antygenowy. Niektóre hotele będą umożliwiały zrobienie takiego testu na miejscu (antygenowy w Hiszpanii to koszt między 20 a 30 EUR), ale ponieważ jest to nowa sytuacja, nie jest podany wykaz obiektów, które dadzą możliwość wykonania testu, zdecydowanie rekomendujemy wykonanie badania przed planowaną podróżą.

KTO JEST WYŁĄCZONY Z TESTOWANIA?

  • Testu nie muszą wykonywać dzieci do 6 roku życia oraz osoby, które udokumentują, że przebywają na Wyspach Kanaryjskich już od minimum 15 dni (licząc wstecz od momentu, kiedy będą chciały się zameldować w turystycznym obiekcie noclegowym).

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW KWARANTANNY

  • Wyspy Kanaryjskie wykupiły ubezpieczenie od kosztów kwarantanny dla odwiedzających turystów. Zapłacą za pobyt w tym samym ośrodku lub innym wskazanym przez władze, leczenie, oraz powrót do domu , ale UWAGA: tylko jeżeli będzie to transport sanitarny. W każdej innej sytuacji koszt powrotu do kraju leży po stronie turysty.

Często czytane wpisy


Ostatnie wpisy