Nasz Świat

Japonia

Dwa tygodnie temu wróciłam z kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Nie był to kierunek, który jest na mojej liście kierunków TOP do zobaczenia, ale namówili mnie znajomi i zdecydowałam się na tą wyprawę. I nie żałuję, wcale, a wcale!

Po namyśle wspólnie ustaliliśmy, że wybierzemy się na zorganizowaną wycieczkę objazdową JAPONIA – W KRAINIE GEJSZ I SAMURAJÓW. Dlaczego zorganizowana, a nie wyjazd indywidualnie przygotowany przeze mnie? A no z wielu powodów…

Góry Stołowe

Z czym, kim kojarzy Ci się to zdjęcie…..? Co podpowiada Ci Twoja wyobraźnia?…..

Powoli zaczynam wracać do tego co kocham, czyli podróżowaania. Najwyższy czas, bo mam już dosyć siedzenia w domu,,,,,, Owszem, było to interesujące doświadczenie, ale na dłuższą metę, dla mnie ? –  nie do zniesienia. Skoro granice naszego karju jeszcze zamknięte, to dzięki moim przyjaciołom udało mi się wyjechać w Góry Stołowe. Dla mnie to powrót w miejsce, w którym ostatnio byłam chyba ponad 20 lat temu.

Lanzarote

Wakacje 2019 –  Wybór padł na Lanzarote. Kolejna z archipelagu Wysp Kanaryjskich do poznania, lubimy hiszpański klimat i atmosferę. Hotel blisko miasteczka, samochód zarezerwowany, wycieczka katamaranem też. Pakujemy się i w drogę!

Czego oczekiwałam? Miejsca z łagodnym klimatem, swobody wypoczynku  –  spacerów, korzystania z lokalnych knajpek, możliwości przemieszczania się we własnym zakresie (nie lubimy zorganizowanych wycieczek), atrakcji dla dzieci (aquapark w pobliżu), fajnych ludzi wokoło i zwolnienia tempa życia.

Kenia i Tanzania – safari

To była moja pierwsza Afrykańska Przygoda do „dzikiej” Afryki.

Plan oczywiście był, bo wybrałam się na wycieczkę zorganizowaną z doświadczonym organizatorem takich wyjazdów i miałam wyobrażenie co mnie czeka na tej wyprawie, czyli:

  • Symbole sawanny tzw. Wielka Piątka 🦏🐃🦣🐅🦁,
  • Pokazujące się w zależności od kaprysów pogody Kilimandżaro 🏔️– dach Afryki,
  • Park Narodowy Serengeti – jeden z najbardziej znanych i największych obszarów chronionych na świecie,
  • Ngorongoro – wygasły wulkan, oaza niezliczonej zwierzyny i ptactwa,
  • Tsavo West i źródła Mzima